Zmiana nawyków życiowych metodą na drętwienie rąk
Drętwienie rąk to problem, z którym można wygrać. Należy jednak cały proces leczenia rozpocząć od konsultacji lekarskiej. Tylko ona jest w stanie powiedzieć, jak zaawansowane jest drętwienie rąk i czy da się je złagodzić tylko domowymi metodami.
Drętwienie rąk – co zrobić, by je wyeliminować?
Po pierwsze, można się uciec do prostych, wręcz domowych metod leczenia. Na przykład w łagodzeniu symptomów drętwienia rąk pomagają zioła. A to dlatego, że stymulują krążenie w kończynach górnych. Po drugie, w zwalczaniu objawów drętwienia rąk pomaga zmiana diety. Powinna być ona przede wszystkim bogata w warzywa i owoce. Nie może natychmiast zawierać słodkich napojów, tłustych przekąsek oraz dań typu fast – food.
Po trzecie, ruch w lekkim wydaniu również nie zaszkodzi, zwłaszcza ćwiczenia wzmacniające wybraną partię mięśniową. Oczywiście muszą one być uprzednio skonsultowane z lekarzem. To po to, by przypadkiem nie wyrządzić sobie jeszcze poważniejszej krzywdy.
Pomocna w zwalczaniu drętwienia rąk jest także rezygnacja z picia mocnej kawy lub herbaty, a to dlatego, że zarówno kawa, jak i herbata wypłukują magnez z organizmu, a bez niego trudniej zwalczyć cierpnięcie rąk.
Jak często należy wykonywać ćwiczenia korekcyjne zapobiegające drętwieniu rąk?
Najlepiej codziennie. Po pierwsze dlatego, że przy zwalczaniu objawów drętwienia rąk trzeba stosować metodę małych kroczków. Pośpiech jest tu niewskazany. Po drugie, codzienne zajęcia ruchowe są w sam raz, gdyż w ten sposób nie nadwyręży się za bardzo organizmu. A gdy nie będzie on zbytnio wycieńczony, drętwienie kończyn górnych raczej nie ma prawa się nasilić. Po trzecie, tylko dzięki systematycznemu treningowi ma się szansę dostatecznie wzmocnić mięśnie karku, kręgosłupa, barków i ramion. Jak nietrudno zgadnąć, to fantastyczna profilaktyka. Gdy wspomniane partię mięśniowe będą wystarczająco mocne – drętwienie rąk (https://www.lekinatury.pl/pl/ziolowe-porady/krazenie/mrowienie-w-palcach-przyczyny-i-leczenie.html) powinno definitywnie ustąpić.
Czy zmiana trybu życia jest u każdego pacjenta tak samo skuteczna?
Niestety nie. Zmiana nawyków żywieniowych i ruchowych nie u każdego chorego powoduje, iż drętwienie kończyn górnych zostaje trwale pokonane. Dlatego też zdrowa dieta i ruch nie mogą całkowicie zastąpić leczenia specjalistycznego. Tylko połączenie farmakologii, diety oraz zabiegów z zakresu fizjoterapii daje pozytywne rezultaty. Zmiana diety to krok w bardzo dobrym kierunku, ale muszą za nią podążać też inne formy terapii. Zwalczanie skutków drętwienia kończyn górnych to długi i skomplikowany proces. Trzeba się więc uzbroić w dużą dozę cierpliwości.