Dietetyka Online

Odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny, to najlepsza droga do zdrowego ciała.

Jakie są właściwości magnezu?

Jakie są właściwości magnezu?

Wielu z nas zapomina o prawidłowej podaży magnezu w swojej codziennej diecie. Nie spożywamy zielonych warzyw oraz innych produktów bogatych w magnez. Warto zastanowić się nad wyjątkowymi medycznymi właściwościami magnezu i rozważyć wprowadzenie tego minerału do swojej diety na przykład pod postacią tabletek, które znajdziemy w każdej aptece bez recepty – asparginu.

Magnez i jego działanie w ludzkim organizmie

Nikt nie wspomina o wpływie magnezu na układ nerwowy. Magnez ma właściwości uspokajające i wyciszające, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w okresach stresowych, gdy żyjemy w dużym napięciu. Zmniejsza również pobudliwość naszych włókien mięśniowych poprzecznie prążkowanych, dzięki czemu znalazł swoje zastosowanie w terapii uciążliwych skurczów mięśniowych.

Magnez wpływa także ochronnie na mięsień sercowy, powoduje że jest on lepiej dotleniony oraz zaopatrzony w niezbędne substancje odżywcze potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania. Co więcej, bierze udział w rozwoju i mineralizacji kości oraz w metabolizmie węglowodanów, ponieważ jest niezbędny do przebiegu procesu syntezy insuliny, która reguluje poziom glukozy we krwi.

Warto zastanowić się, czy podaż magnezu w naszej diecie jest wystarczająca.

Dodaj komentarz