Dietetyka Online

Odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny, to najlepsza droga do zdrowego ciała.

Jak się odżywiać w okresie ciąży?

Jak się odżywiać w okresie ciąży?

Ciąża jest bardzo ważnym momentem w życiu przyszłych rodziców. To czas kiedy kobieta powinna szczególnie dbać o siebie oraz o prawidłową dietę. Wbrew pozorom w tym okresie zapotrzebowanie kaloryczne nie jest dużo większe niż zwykle. Jak w takim razie należy odżywiać się w ciąży?

 

Po jakie produkty warto sięgać?

 

Przede wszystkim dieta przyszłej mamy powinna być zbilansowana. Należy jeść 4-5 niewielkich posiłków w ciągu dnia, dobrze by były one bogate w warzywa oraz owoce. Dodatkowo podczas ciąży trzeba pić dużo wody. Jest to konieczne, ponieważ pomoże ona usprawnić pracę nerek oraz pozbyć się toksyn z organizmu.

 

Odpowiednia suplementacja

 

Warto wiedzieć, że nawet zbilansowana dieta nie dostarczy ciężarnej wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Z tej przyczyny warto wspomagać się suplementami diety, jak na przykład Prenatal Duo. Taki preparat dostarcza ważne składniki, jak choćby cholina, witamina B12 czy kwas foliowy. Suplementy diety należy przyjmować regularnie, ponieważ tylko wtedy pozwolą uzyskać pożądany efekt. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić z ich przyjmowaniem, jedna tabletka dziennie to wystarczająca dawka. Suplement Prenatal Duo powinien być przyjmowany podczas posiłku i popijany wodą.