Dietetyka Online

Odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny, to najlepsza droga do zdrowego ciała.

Jak odpowiednio dobierać produkty do włosów?

kosmetyk do włosów

Jak odpowiednio dobierać produkty do włosów?

Dobór odpowiednich produktów do włosów ma ogromny wpływ na ich kondycję oraz wygląd. Zewsząd docierają do nas reklamy coraz to nowszych kosmetyków, które mają sprawić, że nasze włosy będą zdrowe, mocne i błyszczące. Producenci oferują szeroką gamę produktów pielęgnacyjnych, jednak aby osiągnąć efekt pięknych i zadbanych włosów należy zaopatrzyć się w kosmetyki do włosów, które będą dla nich najwłaściwsze.

Najlepsze kosmetyki do włosów suchych

Suche włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ są one bardzo wrażliwe na działanie szkodliwych czynników z zewnątrz, jakich jak: gorące powietrze, silny wiatr czy morska woda. Przesuszone włosy są bardzo podatne na uszkodzenia i złamania. Dlatego, aby właściwie zadbać o ich pielęgnacje, należy wybierać takie produkty do włosów, które zapewnią im odpowiednie nawilżenie i ochronę. Typowym problemem włosów suchych są także rozdwajające się końcówki. Odpowiednio dobrany produkt zabezpieczający końcówki włosów pozwoli uniknąć konieczności ich ścięcia. https://www.e-sas.pl/dotyknatury/wlosy-3

Produkty do włosów przetłuszczających się

Przetłuszczanie się włosów spowodowane jest przez nadmierną aktywność gruczołów łojowych, która z kolei jest objawem zaburzeń ze strony układu hormonalnego. Włosy tłuste, nawet dopiero co umyte, sprawiają wrażenie ciężkich i oklapniętych. Posiadaczki tłustych włosów niesłusznie oskarża się o ich zaniedbanie, nie zdając sobie sprawy z tego, że nawet najlepsze kosmetyki do włosów nie sprawią, że włosy przestaną się przetłuszczać. Oczywiście wiele produktów do włosów może znacząco wpłynąć na ich wygląd, ale priorytetem powinno być pozbycie się przyczyny nadmiernego przetłuszczania.

kosmetyk do włosów