Dietetyka Online

Odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny, to najlepsza droga do zdrowego ciała.

Dobroczynne działanie żywokostu

Dobroczynne działanie żywokostu

W polskich lasach i na polskich łąkach rośnie bardzo wiele roślin, które mają działanie zdrowotne, a zatem warto je znać i stosować w leczeniu naturalnym. Jedną z roślin o wyjątkowo dobroczynnym działaniu jest żywokost. Rośnie on pospolicie na terenie całego kraju, ostatnio coraz częściej można spotkać jego ogromne kępy w przydomowych ogródkach. Wszystko to dlatego, że ludzie coraz więcej wiedzą o jego dobrym działaniu, a zatem pielęgnują dorodne okazy w swoich ogrodach.

Co zrobić z żywokostem

Żywokost sam w sobie jest bardzo atrakcyjną rośliną,  z powodzeniem może zatem pełnić również funkcję dekoracyjną. Jeżeli jednak chce się wziąć pod uwagę jego prozdrowotne działanie, trzeba będzie zdobyć jego korzeń, ewentualnie pozyskać jego liście. To właśnie w tych częściach roślin znajduje się bowiem najwięcej aktywnych substancji, które mają działanie uśmierzające i łagodzące ból, oraz przeciwzapalne i ściągające. Dlatego właśnie okłady z żywokostu były stosowane na przykład na stłuczenia albo zwichnięcia stawów. Dzisiaj częściej stosuje się specyfik jakim jest maść żywokostowa

Maść żywokostowa

Maść żywokostowa Strywald24 stała się najpopularniejszym medykamentem, produkowanym z tej drogocennej rośliny. Taką maść można przygotować samemu w domu, jednak trzeba ściśle trzymać się przepisów dostępnych w książkach zielarskich. Można też kupić gotowy produkt w aptece, który z pewnością sprawdzi się równie dobrze.

Dodaj komentarz