Dietetyka Online

Odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny, to najlepsza droga do zdrowego ciała.

Czy wyróżnia się makaron z fasoli?

makaron z fasoli

Czy wyróżnia się makaron z fasoli?

Makaron z czarnej fasoli to nowy trend w świecie kulinarnym. Poza niewątpliwymi walorami wizualnymi to również produkt zawierający cenne składniki odżywcze. Jest bogatym źródłem węglowodanów oraz białka, dzięki czemu świetnie nadaje się dla wegetarian, jak i osób aktywnych fizycznie. Jednocześnie to produkt bezglutenowy, dlatego chętnie wybierany jest również przez osoby chorujące na celiakię. Jego przygotowanie jest proste, a smak warty spróbowania. Wspaniale urozmaica dietę.

Makaron z czarnej fasoli – co zawiera?

Makaron z czarnej fasoli to produkt naturalny, który cechuje się bardzo prostym składem. Zawiera wyłącznie dwa składniki: czarną fasolę oraz wodę, a jego gotowanie nie zajmuje więcej niż 6 – 8 minut. Jego kolor spowodowany jest wysoką koncentracją pierwiastków śladowych w porównaniu do białej fasoli. Oprócz dużej zawartości podstawowych składników odżywczych, makaron z fasoli dostarcza również:

  • błonnika,
  • minerałów,
  • żelaza. 

Makaron z czarnej fasoli – z czym przygotować?

Makaron z czarnej fasoli to świetny pomysł na pożywny i zdrowy obiad czy kolację. Świetnie smakuje z chrupiącymi warzywami, przede wszystkim takimi jak brukselka, marchewka czy szparagi. Idealnie komponuje się również ze świeżą bazylią, jak i kolendrą. Tworzy również smaczne połączenie z klasycznym sosem pomidorowym. Można również wypróbować własne połączenia, poszukując nowych, inspirujących smaków i zestawień kulinarnych. Niemniej, makaron z czarnej fasoli (kupisz go m.in. na https://fitorsweet.pl/produkty-zbozowe/makarony/makaron-bezglutenowy/makaron-z-czarnej-fasoli) to przede wszystkim duże zaskoczenie na talerzu, dlatego warto nim poczęstować zaproszonych gości, przygotowując niedzielny obiad lub uroczystą kolację.