Dietetyka Online

Odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny, to najlepsza droga do zdrowego ciała.

Batony proteinowe – zdrowsza wersja klasycznych słodyczy!

batony proteinowe

Batony proteinowe – zdrowsza wersja klasycznych słodyczy!

Dbanie o ciało i o odpowiednie odżywianie to prosta droga do zdrowego życia. Dużo owoców, warzyw, białka, pełnowartościowych węglowodanów i zdrowych tłuszczy to klucz do sukcesu, jednak w życiu większości osób czasem przychodzi ochota na coś słodkiego i mniej zdrowego. Zamiast sięgać po pierwszy lepszy słodycz z półki sklepowej, warto wypróbować batony proteinowe. To świetny sposób na zaspokojenie chęci na cukier, a przy okazji podbicie białka w diecie!

Batony proteinowe – idealna słodkość podczas redukcji 

Każdy, kto choć raz był na diecie redukcyjnej, wie, że w wyznaczonych kaloriach może być trudno zmieścić coś ponadprogramowego. Kiedy przychodzi chęć na słodycze, to batony proteinowe mogą być idealnym wyborem. To również źródło białka, które przy zrzucaniu wagi jest niezwykle istotne, ale do tego ma świetny, słodki smak. Co więcej, takie batony zazwyczaj pozbawione są cukru, który jest zastąpiony zdrowszym odpowiednikiem, dzięki czemu nie tylko zaspokaja się chęć na słodycze, ale i unika niezbyt zdrowego białego cukru.

batony proteinowe

Po jakie smaki batonów proteinowych warto sięgnąć?

W sklepie ze zdrową żywnością Fitorsweet można znaleźć wiele smaków batonów proteinowych, od najzwyklejszych orzechowych czy mlecznych po takie wariacje jak tort, czy przeróżne ciasteczka. Można znaleźć również odpowiedniki takich znanych słodyczy jak snickers czy mars, dzięki czemu można zjeść swoje ulubione przekąski w zdrowszej wersji. Batony proteinowe wzbogacone są o białko i można wybierać zarówno wśród białek zwierzęcych, jak i roślinnych. Wegańskie odpowiedniki batoników stają się coraz popularniejsze i ich dostępność w sklepach nie jest już niczym zaskakującym.