Dietetyka Online

Odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny, to najlepsza droga do zdrowego ciała.

5 skutecznych sposobów na łysienie u mężczyzn

5 skutecznych sposobów na łysienie u mężczyzn

U co trzeciego mężczyzny w średnim wieku pojawia się łysina. Przyczyną mogą być czynniki dziedziczne, hormonalne, stres, niewłaściwa dieta, niektóre leki i schorzenia, używki. Na szczęście są skuteczne sposoby, jak temu zapobiegać.

Gdy włosy wypadają w nadmiernej ilości, należy zgłosić się do trychologa. W innym przypadku można najpierw spróbować sprawdzone sposoby:

  1. Kosmetyki – przez 2-3 miesiące stosować odżywki zawierające w swoim składzie keratynę, proteiny, witaminy oraz takie pierwiastki jak miedź i cynk.
  2. Leki przeciwdziałające łysieniu, np. Piloxidil – regenerują one cebulki włosów, co hamuje wypadanie i przyspiesza regenerację włosów. Należy stosować takie preparaty najmniej przez 3 miesiące, żeby zaobserwować efekty.
  3. Zabiegi laserowe – podczas tej terapii możliwe jest zwiększenie porostu włosów dzięki poprawieniu krążenia krwi. Leczenie trwa rok, a potem wymagane są zabiegi podtrzymujące.
  4. Mezoterapia – jest to ostrzykiwanie skóry głowy indywidualnie dobranymi substancjami odżywczymi i odmładzającymi. Substancje te wprowadza się do mieszków włosowych, dzięki czemu są one bardziej aktywne i szybciej rosną. Należy poddać się kilku takim zabiegom.
  5. Przeszczep włosów – mieszki włosowe pobiera się zazwyczaj z potylicy i wprowadza w nowe miejsca, gdzie włosów brak. Jest to zabieg jednorazowy.

 

Wszystkie wymienione metody różnią się kosztami oraz intensywnością czasu, jaki trzeba poświęcić na odzyskanie bujnej czupryny. Zastosowanie Piloxidilu czy kosmetyków pozwala zaobserwować pierwsze efekty już po kilku miesiącach. Pozostałe metody wymagają więcej czasu i zachodu.

 

Dodaj komentarz